wtorek, 19 lutego 2013

34.) Czakry 3

Przepraszam, że po takim czasie dodaję trzecią część. Trochę podróżowałam, ale to nie jedyny powód. Chciałam mieć również większą wiedzę na ten temat, gdyż czakry wyższe wydają się być trudniejsze do wyłapania w codziennym życiu.

4.) CZAKRA SERCA 
kolor: zielony lub jasno różowy
położenie: jak sama nazwa mówi serce
żywioł: powietrze

O tej czakrze mogłabym mówić bez końca, gdyż w widoczny i wspaniały sposób doświadczam jej na co dzień. A wszystko zaczęło się właściwie od surowej diety i miłości do zielonego. Nieświadomie, nie mając zielonego (!) pojęcia, co to są czakry, poprzez moją dietę w pewien sposób uaktywniłam swoje serce, które zaczęło bić mocniej i mocniej. Początkowo w stosunku do ludzi, później zwierząt, żeby nie mieć końca w zachwycie nad przyrodą, słońcem, każdym pojedynczym oddechem... Punktem zwrotnym była dla mnie ,,turecka rewolucja", kiedy pokochałam samą siebie i zaczęłam coraz bardziej kochać wszystko wokół i czuć miłość. Jest to niesamowite doświadczenie.
Serce rządzi się zupełnie innymi prawami. Serce odrzuca jakąkolwiek logikę i jakiekolwiek reguły. To, co przeciwstawne nagle się ze sobą spaja i okazuje się, że wczoraj i jutro to to samo, że nie ma różnicy między czarnym a białym, że wszystko jest jednym.
Serce jest również odważne, nie dba o swoje bezpieczeństwo, rzuca się w ogień, nie dba o swój komfort. Szalone napędzane miłością jest zdolne do wszystkiego.
Jest również szalenie naiwne i mówi się, że może być łatwo zranione, choć w oparciu o moje skromne doświadczenie, nie do końca się z tym zgadzam.
Serce daje również prawo wyboru, jest bezinteresowne. Ale co z przywiązaniem? Czy serce, które kocha może być przywiązane? Czy powinno być przywiązane? Czy może powinno być wolne od przywiązania i dawać wolność? Z tymi pytaniami się ostatnio zmierzam. I choć według mnie serce daje wolność, wg osób mi bliskich okazuje się, że nie i ten koncept jest im bardzo odległy.
I jeszcze jedno - serce uzdrawia. Kiedyś moja znajoma pokazała mi jak można uzdrawiać swoje ciało - jedną ręką dotknąć serca, a drugą miejsca, które nas boli. I muszę powiedzieć, że to działa. Serce również odczuwa jako pierwsze. Ostatnio odczuwam ból serca i to, co ciekawe, na kilka minut przed tym jak zobaczę osobę, która bardzo cierpi.
Serce również synchronizuje się z innymi sercami, mam wrażenie, że mówi zupełnie innym językiem i nigdy nie kłamie.
Z sercem często mamy problem, gdy poddajemy się rozsądkowi, gdy boimy się zaufać innym ludziom, gdy oczekujemy korzyści dla siebie, a także wg mnie, gdy zamykamy swoje serce na miłość do całego świata, skupiając ją na tylko jednym obiekcie.
Zastanawiam się również, czy z sercem można przegiąć. Czy można kochać za bardzo? A może niedoenergetyzowanie to po prostu chłód i nieumiejętność kochania, a nadaktywność to zbytnie przywiązanie, chęć posiadania, obsesja na punkcie ,,kochanego" przez nas obiektu?
Co do wskazówek rozwoju polecam jedzenie zielonego, a zwłaszcza picie zielonych koktajli, a także kontakt z naturą, częsty kontakt z drugim człowiekiem i próbę patrzenia na każdego człowieka jako na osobę, którą kochamy.

5.) CZAKRA GARDŁA
kolor: błękitny
położenie: między gardłem a zagłębieniem między obojczykami
żywioł: dźwięk

Czakra gardła to wspaniałe miejsce, gdzie nasze wnętrze styka się z tym, co zewnętrzne. Ma do spełniania ważną rolę wydostać nas na zewnątrz na tyle ile jest to potrzebne nam i innym w naszym otoczeniu. Jest poza dotykiem i wzrokiem. Opiera się na słuchu, dźwięku, wibracji. Co ciekawe na przykład w języku tureckim słyszeć oznacza również czuć (podobnie jak w polskim i francuskim czuć to nie tylko odbiór uczucia, ale również dotyczy powonienia) 
W codziennym życiu z tą czakrą stykamy się właściwie na każdym kroku, kiedy chcemy się uzewnętrznić, podzielić tym co przeżywamy czy też tym co wiemy. I choć potrzebujemy jej bardzo, często nie tylko nie umiemy się wysłowić, ale jest w nas taki chaos, brak harmonii, że sami się w sobie gubimy. Czakra ta to wg mnie wspaniałe narzędzie, żeby poznać samego siebie. Stąd wydobywa się nasz głos. Nasz głos, a więc nie jest to głos nikogo innego. Tu zaczyna się nasza samoświadomość. Czuję tę czakrę wtedy, kiedy czuję, że muszę coś powiedzieć, albo wyrazić, choć poniekąd trochę poza jakby mną. Tak jakby to się po prostu działo. Czuję również, że jest to połączone poniekąd z tym, jak odbierają mnie inni, choć niekoniecznie poprzez słowa i niekoniecznie jest to zależne od mojej woli. Mam wrażenie, że jest to składowa wewnętrznych przeżyć, tak jakby grała w nas muzyka składająca się z wielu emocji, nastrojów, słów na które mamy wpływ, ale nad całością jakoś tak nie czuję kontroli. Może ten brak kontroli to ma być właśnie szczerość odnośnie tego, co nam w duszy gra?
Do pracy nad tą czakrą polecam muzykę, sztukę. I to muzykę innych ludzi, przyrody, planet, a obrazy nie tylko malarzy, a kwiatów, twarzy itp.

6.) CZAKRA TRZECIEGO OKA
kolor: indygo
położenie: między brwiami
żywioł: światło

Jest to czakra, o której jest mi najtrudniej pisać. Może dlatego, że zaczęłam odczuwać ją całkiem niedawno. Może również dlatego, że nie jest związana z pięcioma zmysłami, które znamy. Wychodzi poza, a to co pozazmysłowe nie jest wśród większości ludzi uznawane, szanowane. Czakra ta wiązana jest z wizjami, przeczuciami, które przeciętnemu materialnie zorientowanemu człowiekowi wydają się kompletnie nie z tego świata. Jest to jednak wspaniałe narzędzie widzenia więcej, dostrzegania sytuacji nie analitycznie, a całościowo. Jeżeli zestawimy rozum z konwencjonalną medycyną, to czakrę tę można nazwać medycyną alternatywną - holistyczne spojrzenie na rzeczywistość. I wydaje mi się nie bez znaczenia, że właśnie znajduje się miedzy oczami, a więc pośrodku jednego z najbardziej analitycznych, badawczych zmysłów. Praca nad tą czakrą również wydaje się trudna, bo z jednej strony trzeba się otworzyć na doświadczenia pozazmysłowe, a z drugiej mieć do tego dystans, żeby nie ,,analizować" i nie brać jako wizji wszystkiego i nie stać się wizjonerskim maniakiem. Wydaje mi się, że jest to sztuka trudna, sama balansując w różne strony staram się chwytać czystej myśli i czystej intencji jako brzytwy. Trzeba podchodzić do tego naturalnie, nie wymuszać wizji, nie chcieć być na siłę duchowo rozwiniętym. Wydaje mi się, że takie dary przychodzą w prostocie. Czakrę tę wiąże się również z intuicją. Co ważne NASZĄ intuicją, a więc samodzielnością myślenia, odczuwania, niepodleganie wizjom innych, a więc taka duchowa asertywność i umiejętność wyczuwania i odrzucenia manipulacji, fałszu.

7.) CZAKRA KORONY
kolor: fioletowy/biały
położenie: na szczycie głowy
żywioł: wibracja

To wspaniała czakra, która zapewnia nam kontakt ze wszechświatem. To takie okno na świat, na to co znajduje się poza nami. To przez to okno energia dociera do naszego ciała. Co ciekawe czakra ta nawet w sposób fizyczny jest otwarta u dzieci - ciemiączko i dla mnie oczywistym jest, że to własnie dzieci mają niebywałą więź ze wszechświatem, którą my jako społeczeństwo próbując dziecko socjalizować i wychowywać usypiamy, a niekiedy nawet zabijamy. Czuję, że nadmienić tutaj również muszę jej połączenie z czakrą podstawy, korzenia. Obydwie czakry czerpią energię spoza. Tak jakby czakra korzenia czerpie moc z ziemi (materialna, egzystencjalna), a czakra korony z powietrza (świat duchowy). Obydwa te światy są podstawą funkcjonowania człowieka i są ze sobą zależne. I czuję, że te skrajne punkty dwóch światów w istotny sposób ze sobą współpracują. 
Czakrę korony otwieramy, gdy otwieramy się na drugiego człowieka, na przyrodę, na wszechświat, kiedy jesteśmy zafascynowani pięknem roztaczającym się wokół do tego stopnia, że na ustach pojawia się modlitwa, w gardle śmiech lub płacz wzruszenia, a w sercu szalona chęć wzięcia udziału w funkcjonowaniu wszechświata. Przecudowna energia dotyka nas, gdy stajemy z czystym sercem w jej promieniu i jesteśmy gotowi bez żadnych oporów i lęku przed utratą czegokolwiek po prostu wziąć udział w tej grze zwanej życiem. Muszę dodać najwspanialszej grze pod słońcem.

***
Czułam potrzebę napisania tego postu, ale szedł mi on jak krew z nosa. Nadmienię jeszcze raz, że model czakr to według mnie uproszczenie jak ich mało. Jestem przekonana, że mamy niepoliczalną dla nas liczbę czakr. Właściwie to każda komórka nią jest. Jeżelibyśmy tak rozbierać na czynniki pierwsze energię ludzkiego ciała o samym kolanie nie można byłoby wyczerpać tematu. Czy wiecie, że w kolanie można czuć bicie serca. Kolano może z nami rozmawiać, moje robi to regularnie.
Chciałam w tym poście po prostu przedstawić czakry w oparciu o sprawy życia codziennego i moje doświadczenia bardziej niż o medytacje, wizualizacje i modlitwy, gdyż głęboko wierzę, że życie codzienne jest naszą najpiękniejszą modlitwą dla wszechświata.

A na koniec chciałabym polecić również chakra test, mnie pomógł sobie kilka rzeczy uświadomić - http://www.eclecticenergies.com/chakras/chakraevaltest.php
http://bytzbiorowy.pl/showthread.php?272-Test-na-Czakry

ŻRÓDŁA

http://zenforest.wordpress.com/2007/12/01/czakramy-poziomy-twojego-zycia/
http://barwykolory.pl/kolor-zolty-znaczenie.html
http://przebudzenie.net/30-czy-twoj-rozwoj-duchowy-jest-bezpieczny.html
http://www.sciaga.pl/tekst/57414-58-symboliczne_znaczenie_barw
http://barwykolory.pl/kolor-zolty-znaczenie.html
http://www.rozwojduchowy.net/artykuly-142_siddhaa.html
http://pajomed.w.interia.pl/czakry.htm
http://www.aquarius.4me.pl/czakry.html
http://www.przebudzeniduchowo.fora.pl/rozwoj-duchowy,9/nowy-system-13-czakr,44.html
http://soniabos.com/site/media/pools/doc.pdf?wb_8579_session_id=b7390f7c89ec95280a9b74ee0e778a4a
http://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_system_12_czakr.html
http://www.eclecticenergies.com/chakras/open.php
http://www.eclecticenergies.com/chakras/introduction.php
http://www.eclecticenergies.com/chakras/chakraevaltest.php
http://bytzbiorowy.pl/showthread.php?272-Test-na-Czakry
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb4 komentarze:

 1. kochana proszę przeczytaj:
  http://zmiany-2012.blogspot.com/2013/02/system-czakr-jest-likwidowany-w-naszych.html
  http://wolnaenergetyka.wordpress.com/koniec-z-czakrami/
  http://projektinfinitus.pl/rok-2012/george-kavassilas-czakramy-i-szyszynka-pulapki-duchowego-matrixa-cz-5

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że kolejny wpis powali wszystkich na kolana

  OdpowiedzUsuń