sobota, 28 stycznia 2012

5.) Co ma wspólnego surowa dieta z Rosją cz.2

Dzisiejszego posta piszę z nieukrywaną zazdrością. W Rosji, a dokładniej w Moskwie właśnie dzisiaj rozpoczyna się ,,Rosyjski Forum Lekarzy - Surojedów i Wegetarian" (po rosyjsku Всероссийский открытый форум врачей-сыроедови и вегетарианцев)

I właśnie tego mi w Polsce brakuje. Zamiast entuzjastycznych blogów na temat surowej diety takich wariatek jak ja - spotkania profesjonalistów, którzy mają wykształcenie medyczne:). Oczywiście wszystko, czego się dowiem postaram się tutaj zamieścić. W najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć moją działalność tworzenia napisów do rosyjskich filmików.
Tymczasem chciałabym opowiedzieć o organizatorze tego spotkania - zapalonym witarianinie Siergieju Dobrozdrawinie (tak swoją drogą ma ciekawe nazwisko jak na propagatora surowej diety).
Jak sam z humorem o sobie pisze miał świetnie płatną pracę, piękną żonę, miłość, rodzinę, przyjaciół, gdyby tylko nie ten wystający brzuch. Próbował się od niego uwolnić na wiele sposobów - niestety bez rezultatu. Z pomocą przyszła mu książka o surowej diecie. W 2008 roku wcielił w życie, to co przeczytał i surojadem jest do dzisiaj. Ma również synka, który ma niespełna 3 lata, a który w swoim życiu nie jadł niczego gotowanego. Z surowym jedzeniem związał swoją karierę. Prowadzi Szkołę Surowego Jedzenia i Wegetariaństwa, a także organizuje wiele witariańskich imprez np. Moskiewski Festiwal Surojedzenia (odbyły się już dwie edycje), czy Dziecięce Święto Noworoczne ,, Żywa choinka" (Живая Ёлка). Na swojej stronie internetowej (dobrozdravin.ru) zamieszcza dużo wartościowych filmików dotyczących surowej diety. Co ważne nie skupia się tylko na dobrych stronach witarianizmu, porusza też sprawy kontrowersyjne i  otwarcie mówi o problemach związanych z takim stylem życia.

Ciąg dalszy z pewnością nastąpi. Postaram się przetłumaczyć udostępnione przez Siergieja filmiki, a także uzyskać jak najwięcej informacji z dzisiaj rozpoczętego forum lekarzy - witarian. Proszę tylko o cierpliwość - sesja;)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny artykuł :-) ja byłabym bardzo zainteresowana jakbyś przetłumaczyła takie filmy ;-) fajnie , że prowadzisz tego bloga dziękuje ;-) pozdrawiam basia

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Czekam na ciąg dalszy... ciekawe. Cieszę się, że natrafiłam na Twój blog.

    Siergiej Dobrozdrawin - faktycznie, adekwatne nazwisko, rzadko się zdarza.

    Pozdrawiam Ciebie i Basię.

    OdpowiedzUsuń