czwartek, 2 lipca 2015

67.) Mandale

Kolejny z serii łatwych i przyjemnych sposobów pracy na rzecz poprawy wzroku - MANDALE.
Mandali od wieków używano do poprawy koncentracji i osiągnięcia duchowego oświecenia. Stanowią one geometryczne wzory utworzone przez koncentryczne formy skupione w punkcie centralnym. Jak używać mandali? Usiądź w odosobnionym, spokojnym miejscu, w wygodnej pozycji, ze świadomą intencją osiągnięcia stanu relaksu i koncentracji. Gdy skierujesz swój wzrok na środek mandali (tylko na środek!), zaczniesz się relaksować. Wpatruj się w środek mandali przynajmniej przez 5 minut (gdy na początku nie utrzymasz wzroku tak długo, nie przejmuj się, tylko w miarę swoich możliwości wydłużaj stopniowo czas). Po kilku sesjach z mandalami odkryjesz, że twoje zmartwienia i natłok myśli zniknęły. W takim stanie przystąp do nauki.


UWAGA: Pracując z mandalami, nie próbuj analizować ich wzorca, bo wtedy „włączasz" analityczną lewą półkulę. ZADANIE: Nie tracąc czasu, wykonaj ćwiczenie z mandalą. Jest ono proste i nawet leniuchom nie sprawi kłopotów.

Informacje o mandalach pochodzą z  http://pajomed.w.interia.pl/mandale.htm


W starożytnych Indiach już 2000 lat p. n. e. znano i doceniano wzajemne powiązania zmysłu wzroku i umysłu, czego przykładem są mandale. Wpatrywanie się w centralny punkt tej mandali przez 3-7 minut powoduje znakomity relaks dla oczu i umysłu.


Serdecznie polecam i zachęcam do tworzenia własnych mandali. Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz